Umijeće izrade bukare i suska dobili svojstvo nematerijalnog kulturnog dobra

Ministarstvo kulture i medija RH je donijelo Rješenje da je Umijeće izrade bukare i suska nematerijalno kulturno dobro RH.

U projektu, temeljem kojeg je izdano Rješenje sa drniškog područja su sudjelovali gospodin Ivan Mlađo Tomić i Pučko otvoreno učilište Drniš.

1. RJEŠENJE O UTVRĐIVANJU SVOJSTVA NEMATERIJALNOG KULTURNOG DOBRA 2.0 MB "/

Objavljeno u Novosti

„Mali Princ“ u „Noći Kazališta“ – Treća izvedba „Malog Meštra“

Naša omiljena suradnja s dječjim zborom Grdelini i ove godine nas je dovela u zajedničku „Noć kazališta“ , 19.11.2022.u prostorije NP Krka Drniš te smo po treći put izveli novu predstavu „MALI PRINC – POVRATAK S ASTEROIDA B612“. U dragoj nam dvorani, ali sad već pomalo premalenoj za zahtjeve naše publike i publike Grdelina, radosno smo proslavili ljubav prema kazališnoj umjetnosti koja nas veseli i spaja u zajedničkoj igri pred dragom publikom, a sa svim generacijama glumaca, od nižih razreda osnovne škole do najstarijih članova – onih koji već odavna predaju u školama. Uz sudjelovanje publike, koja se u zadnjoj sceni predstave i uključila na pozornicu, odali smo počast ovoj umjetnosti koju svi volimo.

Robertina Hrstić, voditeljica Kazališne radionice „Mali meštar“, siječanj, 2023.

Nastavi čitati

Maškare u dječjem zboru "GRDELINI"

Stiglo vrijeme karnevala,
Vrijeme plesa,
Vrijeme šala,
Za sve maske divni dani,
Raspjevani,
Razigrani.

Tako su naši „Grdelini“ upriličili ovogodišnje maškare.

Objavljeno u Novosti

„Noć kazališta“ u Drnišu – nastupio „Mali meštar“ i „Grdelini“

Ove godine prvi put smo u Drnišu prijavili događaj pod krovnim nazivom „Noć kazališta“, koja se odvija u hrvatskim i drugim europskim gradovima treće subote u studenome.

POU Drniš za prvu lokalnu „Noć kazališta“ 16.11.2019. odlučilo je predstaviti svoje domaće, kućne sekcije – Kazališnu radionicu „Mali meštar“ i Dječji zbor „Grdelini“.

Priredba je održana u dvorani NP Krka uz nazočnost brojne publike i trajala je oko sat vremena, što smatramo tek početkom sudjelovanja u ovoj manifestaciji šireg spektra i krovnog naziva „European Theater Night“.

Nastavi čitati

"Mali meštar" nastupio na priredbi povodom kandidature Grada Drniša za stjecanje naslova "Grad Drniš - prijatelj djece"

Kazališna radionica „Mali meštar“ sudjelovala je u priredbi koju su u čast prosudbene komisije za stjecanje naslova „Grad Drniš – prijatelj djece“ pripremile različite dječje izvedbene skupine sa svojim voditeljima, u Glazbenoj školi 24.10. 2019. u četvrtak u 13.30 sati.

Uz Dječji zbor Grdeline, Tamburaški orkestar Krste Odaka, učenike Glazbene škole Krste Odaka te polaznike Dječjeg vrtića Drniš, nastupio je i „Mali meštar“ s recitalom humanističko-etičkog sadržaja „Čovjek“, u kojem se predstavilo 20 aktivnih članova, od najstarijih do novoupisane članice koja je prvi put nastupila na pozornici.

Nastavi čitati

„Mali meštar“ nastupio za drniške srednjoškolce

Učenici prvaši Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš posjetili su 26.9. (četvrtak) u 8.00h, za vrijeme prvog nastavnog sata, kazalište u dvorani Doma kulture. Tamo su ih odveli njihovi profesori u okviru kurikuluma školske knjižničarke koja je učenike u toj ulozi u kazalište odvela, ali ih tamo i dočekala - u ulozi voditeljice Kazališne radionice "Mali meštar".

„Mali meštar“ izveo je za srednjoškolce – učenike gimnazije, ekonomske i elektrotehničke škole – recital moralno-humanističkog sadržaja pod naslovom „Čovjek“, autorski rad "Malog meštra",koji nosi poruku osobne autentičnosti, empatije i prijateljstva za sve gledatelje. Ova je izvedba ujedno i dobrodošlica učenicima u novu odgojno-obrazovnu ustanovu od strane školske knjižnice. Kako smo već pisali - recital je nastao na temelju poznate Molitve Majke Tereze iz Kalkute („Čovjek je…“) i knjige Phila Bosmansa („Živjeti je radost“) i dobro je prihvaćen već u prijašnjim izvedbama od strane drniške publike, a neki od glumaca su, također, učenici Srednje škole Ivana Meštrovića u Drnišu, tako da su polaznici „Malog meštra“ imali poseban izazov glumiti pred svojim vršnjacima i prijateljima.