NAJAVA: Ansambl "Musica Viva", u Osnovnoj glazbenoj školi "Krsto Odak" Drniš (Ponedjeljak, 11.03.2024., 19:00 sati)

Eminentni zagrebački umjetnici, članovi Zagrebačke filharmonije, solisti i profesori Muzičke akademije u Zagrebu udružili su svoje umijeće i ljubav prema glazbi surađujući već dugi niz godina u ansamblu Musica Viva.

Musica Viva u svojim interpretacijama ujedinjuje visoki profesionalizam, odlično poznavanje stilskih odrednica pojedinih razdoblja, te sjajnu uigranost koja njihovu svirku čini.

NAJAVA: XXI.VEČERI PASIONSKE BAŠTINE U DRNIŠU

Pučko otvoreno učilište Drniš i Župa Gospe od Ružarija pozivaju vas na tradicionalne XXI. VEČERI PASIONSKE BAŠTINE U DRNIŠU.

Kulturno-vjerska manifestacija ove godine nudi pet korizmenih programa.

Prvu večer 9. 3. (subota) otvara Mješoviti pjevački zbor "INA" iz Zagreba koji po prvi put izvode svjetsku praizvedbu - REQUIEM, koju je za njih napisao Branko Starc.

Ovaj REQUIEM je posvećen svima koji su poginuli, pogubljeni ili na bilo koji način smrtno stradali za Hrvatsku.

Ovo je prigoda da se pomolimo za sve poginule u Domovinskom ratu.

Cijeli program možete pogledati na dolje navedenom programskom listiću.

Nastavi čitati

NAJAVA: Kazališna predstava "I DRVO JE BILO SRETNO" u dvorani Osnovne glazbene škole Krsto Odak u Drnišu (Nedjelja, 26.11.2023., 10:00 sati)

U sklopu manifestacije Noć kazališta zadovoljstvo nam je najaviti da će ove godine će biti prikazana predstava za djecu "I DRVO JE BILO SRETNO", (DJEČJA SCENA) EXIT TEATRA. Održat će se 26.11.2023. u koncertnoj dvorani Osnovne glazbene škole" Krsto Odak" u 10:00 sati.

Ulaz je besplatan.

Kakvo je to drvo, pitate se? Nije ono ni po čemu neobično, ne razlikuje se od svoje drvovske braće i sestara. I ono pupa, njiše granama, sagiba se pred vjetrom i kišom, govori, pjeva, svira, a ponekad od veselja zatreperi rubovima listova ili mu se kora namreška pod teretom zabrinutih misli. Jer Drvo voli voljeti. Ukratko, želi baš sve kao i ostalo drveće. Pa tako i da bude voljeno. A kakav je taj dječak? O njemu ne znamo mnogo. Kažu da je i malen i velik… Željeli biste znati više? Onda je vrijeme da se krene na rub parka, s ovim brzojavom u ruci. Treba samo puhnuti prašinu i lišće s panja što tamo stoji. I čeka.......

Iako je namijenjena djeci od 5+ godina pozivamo sve generacije da se pridruže.

Vidimo se.